Poprzednie konferencje

Poniżej przedstawiamy galerię z konferencji „Odkrywając Japonię” oraz relację wideo:

 

Skrót filmowy z konferencji:

Konferencja „Odkrywając Japonię” organizowana przez Wydawnictwo Kirin odbyła się 23 listopada 2013 roku w Bydgoszczy.

Celem konferencji było ukazanie Japonii turystycznej. Obecnie kultura japońska jest znana i badana w wielu aspektach, a coraz więcej wydarzeń polskich i światowych przybliża nam różne oblicza tego kraju. Powstaje pytanie czy wzrastające zainteresowanie Orientem ma wpływ na ilość wyjazdów wypoczynkowych i poznawczych do Japonii.
Staraliśmy się przybliżyć walory wielu znanych i nieznanych miejsc w Japonii, pokazać alternatywne sposoby zwiedzania, ukazać stan współczesnej turystyki japońskiej, a także zainteresować Japonią osoby, które jeszcze nigdy nie doświadczyły bezpośredniego spotkania z jakże odmiennym od naszego (w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu) światem oraz niezwykłą życzliwością ludzi, których można spotkać w Japonii. Rozważania w tym zakresie tematycznym wiążą się z badaniami współpracy kulturalnej i gospodarczej Japonii z innymi państwami, sposobów jej promocji za granicą oraz wspólnych doświadczeń na tym polu.
Podczas wydarzenia pokazaliśmy, że Japonia może zachwycić nie tylko smakami sushi, kolorami anime i dźwiękami j-popu. Jest to kraj, któremu warto lepiej się przyjrzeć i to przyjrzeć się z bliska.

ORGANIZATOR
Konferencja została zorganizowana przez Wydawnictwo Kirin – firmę która od pięciu lat promuje kulturę japońską w Polsce poprzez wydawanie książek oraz magazynu „TORII – Japonia znana i nieznana”, a także współorganizatora wielu imprez kulturalnych, Dni Kultury Japońskiej oraz konferencji naukowych poświęconych Dalekiemu Wschodowi.
Wsparcie zapewnił Klub Miłośników Kultury Japońskiej „Kitsune”.

CZAS I MIEJSCE
23 listopada 2013 roku w Hotelu Brda w Bydgoszczy przy ul. Dworcowej 94.

TEMATYKA
W konferencji główny nacisk położony był na następujące tematy:
· Turystyka do Japonii
· Nieznane atrakcje i formy zwiedzania Japonii
· Relacje międzyludzkie pomiędzy Japończykami i obcokrajowcami
· Geografia Japonii

Zdjęcia i filmy z konferencji dostępne w zakładce Galeria konferencji!

Bydgoszcz